Ubrania i moda - moda, uroda i najnowsze trendy

Atopowe zapalenie skóry. Jak z nim walczyć?

Atopowe zapalenie skóry. Jak z nim walczyć?Atopowe zapalenie skóry to choroba dziedziczna, która objawia się najczęściej u noworodków oraz u dzieci między szóstym a siódmym rokiem życia. Niestety współczesna medycyna nie zna lekarstwa na tę chorobę, a wszelkie dostępne na rynki środki, skupiają się na wyeliminowaniu konsekwencji choroby.

Na Atopowe zapalenie skóry cierpi około dwudziestu procent ludzi na świecie. Choroba objawia się początkowo niezwykle uciążliwym swędzeniem i wyschniętą skórą. W późniejszej fazie skóra staję się zaczerwieniona, a na koniec pojawiają się grudki ropne lub wyraźne odznaczające się zmiany skórne. Chory na tę chorobę nie tylko zmaga się z własnym organizmem i jego dysfunkcją, ale jest narażony na społeczny ostracyzm w efekcie występujących zmian na skórze.

Jak walczyć z atopowym zapaleniem skóry?

Na szczęście możemy samodzielnie i przy pomocy dermatologów walczyć z efektami atopowego zapalenia skóry i minimalizować wpływ choroby na nasz organizm. Przede wszystkim należy dokonać głębokiego przeglądu środków do codziennej higieny. Pozbyć się powinniśmy wszystkiego, co zawiera chemie i służy do pielęgnacji ciała. Chodzi tu głównie o mydła, szampony, ale też kremy. Zastąpić je musimy emolientami. To środki, które nie zawierają chemicznych ulepszaczy, utrwalaczy i są oparte wyłącznie na naturalnych składnikach. Do pielęgnacji ciała i nawilżania go przyda nam się krem na atopowe zapalenie skóry i łuszczyce. Sprawi on, że po wyjściu z kąpieli, nasza skóra nie będzie wyschnięta, a wilgoć w niej zawarta nie będzie parować.

Kolejnym krokiem jest zadbanie o własną przestrzeń i miejsce do spania. Eliminujemy wszelkie produkty wykonane z wełny, które mocno podrażniają skórę. Pomieszczenie, w którym mieszkamy i śpimy, nie powinno zawierać dymu tytoniowego, a my sami, jeśli jesteśmy palaczami, musimy tytoń natychmiast odrzucić. Niezwykle ważna jest też codzienna diet. Wiele produktów, nawet tych popularnych jak choćby żółty ser, wzmaga efekty atopowego zapalenia skóry oraz łuszczycy. Dlatego ostatnim krokiem jest wizyta u dietetyka, który przepiszę nam wskazaną przy tej chorobie dietę.

Więcej na https://www.nowafarmacja.pl/azs-luszczyca-kosmetyki

Zobacz również:

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Zostaw odpowiedź