Ubrania i moda - moda, uroda i najnowsze trendy

Bransoletki z kamieni – nie tylko na co dzień!

Bransoletki z kamieni - nie tylko na co dzień!Każda kobieta chce czuć się wyjątkowo w każdej sytuacji, pomóc ma jej w tym makijaż dostosowany do okazji, który podkreśli jej naturalną urodę, gustowna stylizacja, uwydatniająca jej kobiece kształty oraz biżuteria. Od wieków Panie zwracają uwagę właśnie na ten aspekt. Trendy w projektowaniu biżuterii zmieniają się, jednakże wśród nich znaleźć można i ponadczasowe, których design będzie zawsze na czasie i będzie komponował się praktycznie z każdą stylizacją niezależnie od okazji.

Do grona właśnie takiej ponadczasowej biżuterii należy zaliczyć przede wszystkim ozdoby z metali szlachetnych. Co prawda, w sieciówkach odzieżowych znaleźć można naszyjniki, bransolety z materiałów imitujących srebro i złoto, jednak te „półprodukty” zostały z tworzone z myślą o przemijających trendach, nie posłużą kobiecie dłużej niż przez jeden sezon, gdyż – po pierwsze – nie są wykonane z trwałych materiałów, a po drugie po upływie kilku miesięcy nie będą wpisywały się w modną stylizację. Warto zatem postawić na biżuterię wykonaną ze złota lub srebra w prostej formie. Jeśli jednak kobieta pragnie postawić na oryginalność, w wielu salonach jubilerskich może znaleźć również pierścionki, naszyjniki czy też bransolety wykonane z najwyższej próby złota czy też srebra, wysadzane kosztownymi kamieniami. Najbardziej popularnymi, ze względu na niezwykłą głębię barw są szafir, turkus oraz szmaragd. Należy zaznaczyć, że gdy decydujemy się na oryginalną biżuterię, warto skorzystać z oferty lokalnych jubilerów, ponieważ ogólnopolskie firmy jubilerskie tzw. „sieciówki” posiadają jedynie zatwierdzone wzory, nie dają możliwości dostosowania biżuterii do indywidualnych potrzeb potencjalnej użytkowniczki.

Na jaką biżuterie się zdecydować?

A jeśli chodzi o rodzaj biżuterii, to na co się zdecydować? To wszystko zależy od predyspozycji kobiety, jednak Panie najczęściej decydują się na bransolety. Tu, jednak pojawia się bardzo oryginalna alternatywa dla tradycyjnych form ze złota, srebra. Mowa o bransoletkach z kamieni. Fenomenalne jest to, że są przeznaczone dla kobiet w każdym wieku, ze względu na mnogość dostępnych wzorów oraz wariantów kolorystycznych.

Wykończenie stylizacji

Tego typu biżuteria, zazwyczaj jest idealnym wykończeniem stylizacji, a dodatkowo jest tańszym odpowiednikiem dodatków z metali szlachetnych, zatem mamy możliwość wypełnienia swojej szkatułki z biżuterii aż po brzegi, spośród tych zasobów możemy pozwolić sobie na niemalże nieskończoną ilość modnych stylizacji, w której królować będą właśnie bransoletki z kamieni. Różnorodność tego typu biżuterii, jest wynikiem różnorodności minerałów, z których są wykonywane, warto więc wiedzieć czym charakteryzują się poszczególne z nich. Najbardziej popularnym kamieniem jest półszlachetny agat, ciężko określić w tym przypadku cechy charakterystyczne, być może jedynie to, że występuje wielu wariantach zarówno pod względem tekstury jak i barw. Kolejnym kamieniem, niezwykle popularnym w jubilerstwie jest jadeit, który cechuje się nierównymi kształtami oraz przezroczystą lub zieloną barwą. Niezwykle intrygującą propozycją są bransoletki z turkusu, ametystu czy też onyksu.

Zobacz również:

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Zostaw odpowiedź