Ubrania i moda - moda, uroda i najnowsze trendy

Cykle mody

Moda przemija, styl pozostaje… Te słowa przed wielu laty wypowiedziała genialna Coco Chanel. I chyba miała rację… Choć może nie do końca, moda nie przemija. Moda zatacza koło i po jakimś czasie wraca do nas w nieco zmiennej formie. Często kupujemy nową odzież ,a wystarczyłoby dokładnie przeszukać szafy naszych mam i babć… Jeśli dokupimy odpowiednie kosmetyki to będziemy wyglądać jak z żurnala nie wydając na to zbyt dużej sumy.

A co do powrotów…

Leginsy i bluzki nietoperze, ogólnie ubrania w tak zwanym rozmiarze oversize święciły triumfy w latach osiemdziesiątych, kiedy nasze mamy tańczyły na dyskotekach, teraz szturmem zwojowały nasze szafy.

Baletki zaczęły być hitem już w latach pięćdziesiątych, ich prawdziwą tendseterką była Brigitte Bardot, która wywarła niezwykły wpływ na współczesną modę. Wylansowała szorty, czy spodnie rybaczki. Ale przede wszystkim wylansowała kobiecość w pełnym tego słowa znaczeniu. Uwolniła nas z gorsetu dobrego wychowania, postawiła na naturalność.. To właśnie jej zawdzięczamy słynną bardotkę, która sprawia, że nasze dekolty stały się podwójnie kuszące..

Hitem ostatnich lat są buty z wyciętymi palcami, ot taki psikus, cała zakryta stopa i wystają tylko koniuszki palców, kusząco zaakcentowane kolorowym lakierem do paznokci. Ten model obuwia święcił zwoje triumfy w latach osiemdziesiątych, podobnie jak wcześniej wspomniane leginsy. Buty z odkrytymi palcami popadły w zapomnienie w latach dziewięćdziesiątych, aby klika lat temu wrócić szturmem na sklepowe półki i do naszych szaf.

A pamięta ktoś jeszcze modne jakieś siedem czy osiem lat temu bufki? Można było je znaleźć niemal w każdej bluzce, sukience czy żakiecie. Pierwotnie były hitem na przełomie wieków… dziewiętnastego i dwudziestego.

Podobne przykłady można by mnożyć w nieskończoność. Moda jest jak feniks, co jakiś czas ulega spopieleniu i rodzi się po raz kolejny do życia. Za jakiś czas możemy się spodziewać, że po raz kolejny zatoczy koło.

Zobacz również:

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Zostaw odpowiedź