Ubrania i moda - moda, uroda i najnowsze trendy

Emolienty do kąpieli – dlaczego warto z nich korzystać?

Skóra małego dziecka jest delikatna i wrażliwa, dlatego wymaga odpowiedniej pielęgnacji, zwłaszcza podczas kąpieli. Dzięki temu można uniknąć podrażnień oraz nadmiernego wysuszenia skóry. Szczególnie wymagająca jest skóra dziecka z atopowym zapaleniem skóry W takim wypadku można stosować wyłącznie nowoczesne emolienty do kąpieli, które jednocześnie natłuszczają, nawilżają i zapewniają ochronę podrażnionej skórze.

Jaki jest skład emolientów do kąpieli?

Emolienty do kąpieli to preparaty hipoalergiczne, które w swoim składzie nie powinny posiadać żadnych substancji mogących wywołać reakcję alergiczną. Wykluczone są więc wszelkie PEG-i, środki zapachowe, barwniki, czy niektóre konserwanty. Największy wybór bezpiecznych emolientów do kąpieli znaleźć można oczywiście w aptekach, lub u sprawdzonych producentów jak Polpharma (marka Eloderm). Najczęściej w składzie takich preparatów znajdują się:

– naturalne tłuszcze – olej lniany, sojowy, z awokado lub macadamia,

– węglowodory mineralne, np. ciekła parafina,

– substancje łagodzące podrażnienia i poprawiające stan skóry – pantenol, bisabolol, czy cucurbityna.

Kiedy i jak stosować emolienty do kąpieli?

Emolientów do kąpieli nie stosuje się, jeśli skóra dziecka jest zdrowa. Jednak obecnie szacuje się, że niemal 20% dzieci boryka się z problemem atopowego zapalenia skóry. W tej chorobie stosowanie emolientów jest bardzo ważne, ponieważ pozwala znacząco zminimalizować dokuczliwe objawy.

Emolienty do kąpieli nawilżają i natłuszczają skórę, a także łagodzą podrażnienia, dzięki czemu dolegliwości świądowe mogą całkowicie ustąpić. Preparaty te należy stosować codziennie. Kąpiel nie może trwać zbyt długo ani zbyt krótko – optymalny czas to 10-15 minut. Dzięki temu składniki aktywne mogą wniknąć wgłąb skóry i odpowiednio ją odżywić. Temperatura wody powinna wynosić ok. 36-37 stopni Celsjusza. Do wanienki wypełnionej wodą należy wlać tyle preparatu, ile wskazane jest w ulotce. Po kąpieli dziecko należy delikatnie osuszyć miękkim ręcznikiem. Co ważne, dzięki emolientom do kąpieli nie trzeba stosować żadnych dodatkowych kosmetyków natłuszczających.

Opinie ekspertów o emolientach dostępne są chociażby na podanej stronie – http://www.eloderm.pl/specjalisci-o-eloderm/.

Zobacz również:

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Zostaw odpowiedź