Ubrania i moda - moda, uroda i najnowsze trendy

Jak dbać o higienę maleństwa, czyli kąpiel i nawilżanie skóry

Skóra malucha jest bardzo wrażliwa i dlatego też bardzo istotne jest, aby nie tylko dbać o jej higienę, ale także stale natłuszczać ją i nawilżać. Choć na rynku istnieje bardzo dużo różnego rodzaju preparatów, świetnymi i bardzo popularnymi ostatnio są emolienty.

Dla niemowląt to idealna ochrona skóry i jej doskonałe nawilżenie!

Co to są emolienty dla niemowląt?

Emolienty dla niemowląt to preparaty o podobnym składzie do zwykłych emolientów. Z racji tego, iż są dedykowane dzieciom mają bardzo delikatny skład, a także przechodzą odpowiednie testy różnych instytutów badawczych, dzięki czemu można zaufać ich skuteczności. Emolienty powinny być stosowane w codziennej higienie malucha, ponieważ w doskonały sposób nawilżają skórę zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz. Skóra malucha jest na tyle delikatna, że należy dbać o nią w szczególny sposób. Istotne jest to, że nierozwinięty w pełni naskórek wypuszcza większą ilość wody przez, co niemowlęta są narażone na przegrzanie lub wyziębienie o wiele bardziej niż ludzie dorośli. Właśnie dlatego warto dodatkowo nawilżać skórę, by zapobiegać ewentualnym odparzeniom, a także po to, by wesprzeć ją w tworzeniu naturalnej bariery ochronnej. To niezwykle ważne szczególnie w kilku pierwszych miesiącach życia dziecka, ponieważ właśnie za pomocą skóry – przez dotyk maluch poznaje otaczający go świat. Emolienty dla niemowląt świetnie sprawdzają się także, jako preparat kojący dla dzieci z atopowym zapaleniem skóry i warto stosować je nawet wtedy, gdy choroba została zaleczona i nie ma jej objawów na ciele. Skóra w przypadku AZS jest bowiem ciągle narażona na przesuszenie. Więcej na ten temat przeczytać można tutaj: http://www.eloderm.pl/emolienty-dla-dzieci-2/azs-u-niemowlat/.

Czy warto stosować emolienty w kąpieli?

Zdecydowanie tak! Choć na początku nie ma konieczności kąpania dziecka codziennie, to w momencie, w którym maluch już sam chodzi lub raczkuje, a także próbuje samodzielnie jeść, taka codzienna kąpiel będzie wymagana. Gdy myjemy dziecko warto stosować płyny i żele z emolientami i nawilżać dogłębnie skórę już w czasie kąpieli. Warto także pamiętać o odpowiednich produktach do stosowania po myciu – np. kremach lub maściach, które również doskonale nawilżają skórę i pomagają jej zachować większą ilość wody wewnątrz.

Zobacz również:

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Zostaw odpowiedź