Ubrania i moda - moda, uroda i najnowsze trendy

Jak dbać o nowy tatuaż?

Jak dbać o nowy tatuaż?

Gdy mamy już za sobą wykonanie pierwszego tatuażu stajemy przed kolejnym problemem. Zależy nam na tym, aby prezentował się on możliwie jak najbardziej efektownie, a co za tym idzie – musimy dowiedzieć się, jak o niego dbać. Na szczęście, nie jest to wcale aż tak trudne.

Specyfika pierwszego mycia

Pierwsze godziny po wykonaniu tatuażu będą miały dla nas duże znaczenie. Jeszcze zanim opuścimy salon tatuażu w Warszawie powinniśmy więc upewnić się, że pamiętamy o wszystkich wskazówkach udzielanych nam przez artystę odpowiedzialnego za jego wykonanie. Co do zasady, zdjęcie folii zakrywającej tatuaż powinno nastąpić po około dwóch godzinach od momentu zakończenia sesji. Potem czeka nas dokładne przemycie tatuażu, choć zamiast tradycyjnych kosmetyków do mycia, lepiej w takim przypadku użyć wody z odrobiną szarego mydła. Da nam to pewność, że tatuaż jest wolny od ewentualnych zanieczyszczeń, a jednocześnie przyczyni się do tego, że nie doprowadzimy do jego podrażnienia.

Jak suszyć i smarować tatuaż

Po myciu tatuaż powinien zostać przez nas wysuszony, czekanie na to, aż wyschnie on sam może się bowiem okazać niezbyt dobrym posunięciem. Oczywiście, nie zaleca się wykorzystywania w tym celu klasycznego ręcznika, który może podrażniać wrażliwą po zabiegu skórę. Znacznie lepszym rozwiązaniem okazuje się w takim przypadku ręcznik papierowy, który sprawia, że skóra jest sucha bez zbędnego jej pocierania.
Smarowanie tatuażu powinno odbywać się z częstotliwością zaleconą nam w salonie, warto też stosować się do sugestii odnoszących się do samego wyboru maści. Sam zabieg nie jest skomplikowany, od nas wymaga się zaś przede wszystkim tego, aby był wykonywany regularnie. Nie warto też nakładać maści w bardzo dużej ilości w nadziei, że przyspieszy to proces gojenia.

Funkcjonowanie z nowym tatuażem

W pierwszych dniach po wykonaniu tatuażu można wykonywać wszystkie codzienne czynności, warto jednak nałożyć na siebie pewne ograniczenia. Nie zaleca się ani nadmiernego spożywania alkoholu, ani wystawiania tatuażu na działanie promieniowania słonecznego. Nie należy też wybierać się do sauny i na basen ani opierać miejsca, które zdobi tatuaż, o przypadkowe przedmioty.

Sprawdź też: http://www.azazel.pl/mokotowska/

Zobacz również:

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Zostaw odpowiedź