Ubrania i moda - moda, uroda i najnowsze trendy

Jak dobrać idealny podkład do naszej cery?

Często wybierając się do drogerii z zamiarem kupna podkładu zwracamy uwagę na markę, na cenę, odcień i krycie. Każda z nas chciałaby dobrać podkład, który idealnie wtopi się w skórę ale nie wiemy jak się do tego zabrać.

Nic dziwnego, wybór obecnie jest tak duży, że łatwo się zgubić w gąszczu kosmetyków, tym bardziej, że każdy krzyczy do nas, że jest najlepszy i niezastąpiony. Poniżej postaram się pokrótce opisać te, po które najczęściej sięgamy.

Podkład przeciwzmarszczkowy

Podkład przeciwzmarszczkowy – wiele kobiet gdy tylko zauważy u siebie pierwszą zmarszczkę natychmiast sięga po kosmetyki, które pomogą jej ją ukryć. Ukryć, bo niestety żaden podkład zmarszczek nie zlikwiduje jednak jego konsystencja sprawi, że nie będą uwidocznione. Podkład przeciwzmarszczkowy ma delikatnie wygładzić skórę, nawilżyć ją, wyrównać koloryt i rozświetlić. I co najważniejsze: nie zaszkodzić, czyli nie doprowadzić do powstania większej ilości zmarszczek (oczywiście procesu tego nie zatrzyma, ale może delikatnie go spowolnić).

Podkład wygładzający

Podkład wygładzający – tutaj zależy nam przede wszystkim aby istniejące już zmarszczki jak najlepiej ukryć. Często zawiera silikonową bazę, która wygładza, napina oraz rozświetla skórę. Podkład musi mieć konsystencję która nie pozwoli na gromadzenie się w zagłębieniach skóry gdyż bardzo podkreśla to starzenie się cery.

Podkład liftingujący

Podkład liftingujący – efekt liftingu bez skalpela? Mało prawdopodobne, chociaż często właśnie to obiecują nam producenci. Skalpela nie zastąpi ale zawiera witaminy, silikony i kompleksy wygładzające na bazie roślin. Nie jest jak w przypadku podkładu przeciwzmarszczkowego przeznaczony jedynie dla skóry dojrzałej i starszych kobiet. Także młode panie mogą go z powodzeniem stosować jeżeli zauważą, że skóra jest przemęczona lub mocno odwodniona.

Wypróbuj

Niezależnie od tego jakiego podkładu do zadań specjalnych potrzebujemy, każdy z nich musimy wypróbować na własnej skórze zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego. Najlepiej poprosić panią w drogerii o próbkę i zobaczyć jak zachowuje się on na naszej twarzy przez cały dzień oraz jak wygląda w świetle innym, niż te sztuczne, drogeryjne.

Zobacz również:

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Zostaw odpowiedź