Ubrania i moda - moda, uroda i najnowsze trendy

Jak dobrać szczotkę do włosów?

Rozczesywanie włosów jest zabiegiem pożądanym oraz pozytywnym. Aby jednak został wykonany właściwie, należy starannie dobrać szczotkę do rozczesywania włosów.

Szczotki do włosów powinny być przede wszystkim dobrane do poszczególnych rodzajów włosów

Zupełnie inne potrzeby mają włosy elektryzujące się, przy których nie sprawdzi się plastikowa szczotka, natomiast inne te, które mają tendencję do łupieżu lub przetłuszczania. Inne też szczotki dobierzemy do włosów delikatnych i łatwo wypadających, a inne do silnych, długich lub kręcących się włosów.

Uniwersalnym materiałem jest silikon. Wykonane z niego włosie, doskonale rozczesuje każdy typ włosów. Włosie tego typu jest delikatne, elastyczne i rozstawione w optymalnych odległościach od siebie. Z kolei, jeśli zwykle rozczesujemy włosy mokre, to należy zakupić drewnianą szczotkę, które będzie miała szeroko rozstawione i stosunkowo grube zęby.

Zazwyczaj najtrudniejsze jest dobranie szczotki do włosów, która będzie idealna do włosów kręconych. Potrafią one się puszyć oraz kołtunić, a jednocześnie są raczej delikatne, więc szarpanie ich nie jest tutaj wskazane. Przy tym typie włosów najlepiej sprawdzi się grzebień albo szczotka z drewna lub bambusa o szeroko rozstawionych i grubych zębach. Odpowiednie odległości między wypustkami pozwolą na gładkie przejście przez nie loków bez obaw o złamanie, wyrwanie lub zaplątanie włosów. Dodatkowo drewno pozwala nam skrócić czas suszenia włosów, co w przypadku, kiedy są one kręcone i długie jest niebagatelnym atutem. Poza wszystkim drewno pozwala nam zneutralizować ładunki elektrostatyczne, więc włosy podczas czesania nie będą się elektryzować.

Nieco łatwiej jest dobrać szczotkę do włosów cienkich, rozpuszczonych i delikatnych

Tutaj najlepsze są naturalne produkty, których głównym zadaniem będzie pobudzenie krążenia krwi w skórze głowy. W ten sposób czesanie delikatnych włosów skutkuje ich wzmocnieniem, a pobudzone mikro krążenie skórne przekłada się na lepsze odżywienie cebulek włosów i zahamowanie nadmiernego wypadania.

Zobacz również:

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Zostaw odpowiedź