Ubrania i moda - moda, uroda i najnowsze trendy

Jak odmłodzić cerę?

Jak odmłodzić cerę?Nie ma na świecie nikogo, kto choć raz nie zamarzył o wiecznej młodości. Wszyscy, niezależnie od płci, wieku i miejsca pochodzenia chcielibyśmy zawsze mieć jędrne ciało i skórę, być w dobrej formie i co za tym idzie – świetnie wyglądać.

Niestety, wraz z biegiem czasu na naszej cerze zaczynają pojawiać się zmarszczki – niezawodny znak upływającego czasu. Wielu producentów kosmetyków chwali kwas hialuronowy jako niezawodny środek walki z nimi. Mają oni rację – jest to znakomita substancja będąca już częścią naszego organizmu, a więc niejako dla niego obojętna. Odpowiada on za właściwy stopień nawilżenia skóry, więc nadaje się jak znalazł dla osób o suchej cerze – również dla tych starszych. Czy to jednak na pewno jedyny skuteczny sposób na zmarszczki?

Osławiony kolagen

Wiele osób posiada w domu co najmniej jeden krem z kolagenem. Ta substancja jest znana już od dłuższego czasu i kiedyś uważana była za niezawodny środek zwalniający widoczne oznaki starzenia się. Niestety, przed kilkoma laty pojawiły się badania naukowe sugerujące, że jest ona bezużyteczna. Pomimo tego wiele kobiet bardzo chwaliło sobie działanie tych kosmetyków.

Jeżeli bardziej przekonuje nas kwas hialuronowy, wiadomości są dobre. Specyfiki zawierające go można dostać dosyć tanio i są one naprawdę wydajne. Z reguły dobry krem z kwasem hialuronowym bardziej opłaca się kupić w sklepie internetowym, niż stacjonarnym, choć wtedy trzeba wziąć też pod uwagę dodatkowe koszty wysyłki.

Codzienna pielęgnacja

Krem z kolagenem wciąż może być naszym drugim wyborem. Z powodzeniem można również stosować obydwa te specyfiki, lub też używać ich zamiennie i samemu przekonać się, który z nich działa na naszą cerę lepiej. W końcu każdy z nas ma zupełnie inną skórę twarzy, a co za tym idzie – działanie poszczególnych kosmetyków u każdego z nas będzie wyglądać zgoła inaczej.

Jeżeli chcemy wyglądać zdrowo i młodo, powinniśmy zainteresować się tymi produktami. Nawet, gdy będziemy je stosować, nie powinniśmy jednak zapominać o jednej podstawowej rzeczy: zdrowa dieta, zrównoważony tryb życia i aktywność fizyczna to tak naprawdę najlepszy sposób na zmarszczki.

Zobacz również:

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Zostaw odpowiedź