Ubrania i moda - moda, uroda i najnowsze trendy

Jakie są rodzaje damskich torebek?

Historia damskich torebek jest bardzo długa. Początkowo kobiety nosiły sakiewki, później zastąpiły je torebki. Przez lata nieustannie przechodziły metamorfozę, podlegały różnym trendom. Dzisiaj bez torebki nie obejdzie się żadna kobieta. Nosimy je na każdą okazję.

Torebki damskie na ramię są bardzo wygodne, mają wiele różnorodnych fasonów. Do najbardziej popularnych należą między innymi praktyczne i pojemne listonoszki. Wśród listonoszek na uwagę zasługują między innymi te w stylu boho. Innym rodzajem torebek, które mogą być noszone na ramieniu są shopper bag. Do sportowych stylizacji sprawdzą się z kolei torebki damskie na ramię, które kształtem przypominają worek. Każda kobieta potrzebuje także eleganckiej torebki na wielkie wyjście. Eleganckie torebki także mogą mieć bardzo różne fasony. Do tych, które są wybierane najczęściej należą kopertówki. Eleganckie torebki do wieczorowych kreacji szyje się z bardzo różnych materiałów. Są wśród nich proste torebki skórzane, torebki z zamszu, atłasu, satyny lub weluru. Bardzo często wieczorowe torebki przypominają małe dzieła sztuki jubilerskiej: zdobią je kryształki, perełki, dżety. Wieczorowa, elegancka torebka wcale nie musi być czarna. Czarna będzie jednak najbardziej uniwersalna, będzie pasować do każdej wieczorowej kreacji.

Torebki skórzane

Wśród klasycznych, eleganckich torebek na uwagę zasługują torebki skórzane. Te najbardziej eleganckie i zarazem najbardziej ekskluzywne szyte są z delikatnej skóry cielęcej. Tego typu torebek nie kupimy na bazarze, sprzedają je tylko luksusowe sklepy. Taka torebka na pewno nie będzie tania. Zwolenniczki ekologicznych rozwiązań z pewnością chętniej wybiorą torebki szyte ze sztucznej skóry. W ostatnich latach sztuczna skóra przeszła ogromną przemianę. Dobrze wykonana jest praktycznie nie do odróżnienia od naturalnej.

Zobacz też: https://www.melon.pl/torebki-damskie/

Obowiązkowy dodatek

Torebka jest dzisiaj obowiązkowym dodatkiem do każdej damskiej stylizacji. Nie ma okazji,w której torebka nie jest kobiecie potrzebna. Nosimy je do pracy, w czasie weekendu, na wielkie wyjścia.

Zobacz również:

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Zostaw odpowiedź