Ubrania i moda - moda, uroda i najnowsze trendy

Kosmetyki matujące

Kosmetyki matujące

Lato jest szczególnie trudnym momentem w kwestii wykonywania makijażu. Potrzebne są bardzo trwałe kosmetyki. Musza poradzić sobie z wysokimi temperaturami. Kosmetyki kolorowe są szczególnie trudnymi produktami w tym aspekcie. Jednak istnieje kilka cech, na które warto zwracać w takim momencie uwagę. Z pewnością fluid matujący będzie doskonałym rozwiązaniem na lato.

Dzięki swoim właściwościom jest on wyjątkowo trwały. Nadaje mu to wytrzymałość nie tylko na ścieranie się, ale również na pot i przetłuszczającą się cerę. To powinno być priorytetem w przypadku wybierania kosmetyków na wysokie temperatury. Jednocześnie bardzo ważne jest, aby stwarzał skórze odpowiednie warunki do właściwego funkcjonowania. Oddychanie naskórka nie powinno być ograniczone. Dzięki temu mamy pewność, że wszystkie procesy zachodzące w tkankach przebiegają prawidłowo. Inną ważną kwestią jest lekkość produktu.

Warto wybierać podkłady, które dobrze rozprowadzają się na twarzy

 

Mamy wtedy pewność, że z łatwością dostosujemy ich ilość i bez problemu stworzymy równomierną warstwę. Kolejną ważną cechą takich podkładów jest ich odporność na utlenianie się. Mamy wtedy gwarancję, że nie zmienią swojego koloru w trakcie dnia. Wiele fluidów ma tendencję do ciemnienia wraz z przetłuszczaniem się twarzy. Jednak produkty matowe są na to odporne. Wybierając tego typu wykończenie mamy gwarancję ze nasza skóra będzie wyglądać świeżo przez cały dzień. Jej wygląd nie powinien zmieniać się wraz z upływem godzin. Dzięki temu makijaż nie potrzebuje poprawek nawet po bardzo długim czasie.

Inną istotną kwestią jest dobranie innych produktów

Powinny być dostosowane do matowego podkładu. Z uwagi na to przyda się puder utrwalający. Mamy wtedy pewność, że dodatkowo podkreśli efekt. Innym ważnym produktem jest rozświetlacz. Pomimo używania matowych kosmetyków warto dodać również odrobinę blasku. Dzięki temu uzyskany na twarzy efekt będzie bardzo naturalny i świeży. Ma to ogromny wpływ na wygląd całego makijażu. We wszystkim należy zachować równowagę.

Zobacz również:

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Zostaw odpowiedź