Ubrania i moda - moda, uroda i najnowsze trendy

Paznokcie hybrydowe – skąd ich popularność?

Wśród ofert salonów urody i manikiurzystów królują od dłuższego czasu paznokcie hybrydowe. Pojawiły się w odpowiedzi na zapotrzebowanie na mocne, wytrzymałe i piękne zdobienie paznokci, któremu niestraszna praca i mechaniczne uszkodzenia. Powoli wypierają popularne wcześniej tipsy, a coraz więcej klientek pozwala się uwieść niezwykle trwałemu i estetycznemu efektowi. Na czym właściwie polega manicure hybrydowy, jak się go wykonuje i dlaczego zyskał tyle zwolenniczek?

Co to jest hybryda?

Manicure hybrydowy polega na nakładaniu na paznokcie warstwy preparatu, będącego mieszanką żelu z lakierem. Utwardza go specjalna lampa UV. Żeby go poprawnie wykonywać, trzeba znać kilka podstawowych procedur i nabrać nieco wprawy. Potrzebny też będzie zestaw do manicure hybrydowego, który zawiera niezbędne przedmiotu i akcesoria. Taki manicure odznacza się nieprzeciętną trwałością – nawet do dwóch tygodniu utrzymuje się piękny efekt, paznokcie nie matowieją, a lakier nie odpryskuje. Brzmi jak marzenie? Można to osiągnąć wykonując właśnie ten rodzaj stylizacji.

Jak przebiega stylizacja?

Manikiurzystka posiada zestaw do manicure hybrydowego, w skład którego wchodzi specjalny żel, lampa do paznokci hybrydowych, mocny aceton, odtłuszczacz do paznokci, pilniki i bloki szlifujące, a także specjalne, bezpyłowe waciki. Są wykonane z celulozy, mają kilka warstw i nie zostawiają na paznokciach żadnych niepożądanych elementów, które mogłyby zepsuć manicure lub zmniejszyć jego trwałość. Na odtłuszczoną, zmatowioną blokiem płytkę nakłada się bazę, następnie żel, a wszystko to utwardza lampa do paznokci hybrydowych.

Dlaczego warto wybrać manicure hybrydowy?

To świetna propozycja dla tych kobiet, które lubią mieć zadbane, piękne dłonie bez konieczności ponawiania stylizacji co kilka dni. Samo zdobienie trwa chwilę, jednak następnie można cieszyć się efektem wytrzymałym i o wiele zdrowszym dla naturalnej płytki paznokcia niż popularne do tej pory tipsy mocowane na klej. Warto pamiętać, że manicure hybrydowego nie da się usunąć zwykłym zmywaczem – trzeba to zrobić za pomocą silniejszego acetonu, najlepiej w salonie.

Zobacz również:

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Zostaw odpowiedź