Ubrania i moda - moda, uroda i najnowsze trendy

Pędzle dla początkujących

Każda z nas prędzej czy później rozpocznie swoją przygodę z makijażem. Aby jednak osiągnąć idealne rezultaty, będziemy potrzebowały kilku przyrządów, bez których wykonanie makijażu jest po prostu niemożliwe. Są to między innymi pędzle do makijażu.

[Jak je wybierać?]

Bez względu na to, jaki pędzel wybieramy, to pamiętajmy, że dobry produkt powinien mieć odpowiednią miękkość, by nie powodować podrażnień i zaczerwień skóry. Miękkość ta jest różna w zależności od przeznaczenia pędzelka, ale jeśli w danej kategorii mamy do wyboru miększy i twardszy pędzel, raczej decydujmy się na te pierwszy model. Pędzle powinny być też odpowiednio elastyczne. Jej brak nie pozwoli nam na dokładne rozprowadzanie kosmetyków. Pamiętajmy też, że pędzle dzielą się na dwa zasadnicze rodzaje. Stworzone zostały albo z naturalnego lub syntetycznego włosia. Te pierwsze są wykonane z włosia borsuka, wiewiórki, sobola i kucyka. Ich wadą jest cena. Zaletą to, że są zazwyczaj bardziej delikatne, a także praktyczne, trwałe i łatwiejsze do utrzymania w czystości. Z kolei pędzle z włosia syntetycznego doskonale sprawdzają się w przypadku osób z alergią. Najczęściej wykorzystywane są do rozprowadzania materiałów o kremowej konsystencji.

[Rodzaje pędzli]

Makijaż poszczególnych części twarzy wymaga stosowania odmiennych pędzli, które pomagają w odpowiednim rozprowadzeniu różnego typu kosmetyków. Pędzle do ust pozwalają nam na przykład na lepsze umalowanie kącików ust oraz wygodniejsze rozprowadzenie kosmetyku. Z kolei pędzel do pudru jest dość gruby i nakładamy nim kosmetyki, które muszą pokryć większą część naszej twarzy. Z kolei pędzle do cieni mają zazwyczaj długi trzonek, by podczas makijażu nie zasłaniać dłonią oka. Włosie pędzla powinno być równo obcięte i nie może odstawać. Pędzelki do makijażu oczu można nieco odrobinę zwilżyć, a nałożony wówczas cień będzie wyglądał jak linia namalowana kredką do oczu. Przyda nam się jeszcze pędzel do brwi oraz do różu. Te pierwszy pozwoli nam na odpowiednie wyprofilowanie brwi oraz wyrównanie ich asymetryczności.

Ofertę profesjonalnych pędzli do makijażu ust znajdziesz na https://toolsforbeauty.eu/pl/10-do-ust

Zobacz również:

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Zostaw odpowiedź