Ubrania i moda - moda, uroda i najnowsze trendy

Podróbki znanych butów sportowych

Podróbki znanych butów sportowychWraz z wysoką ceną i popularnością danego rodzaju obuwia sportowego pojawia się pokusa, aby stworzyć podobne, a nawet podszywające się pod daną markę obuwie, które będzie możliwe do nabycia za znacznie niższą cenę. Rynek podróbek jest bardzo rozbudowany i wiele firm odzieżowych oraz obuwniczych wypracowało pewne elementy nacisku na ustawodawców, aby ograniczyć występowanie podróbek na rynkach wielu państw.

Jest to oczywiście praktyka problematyczna z punktu widzenia konkurencji, chodzi tutaj jednak pierwotnie o ochronę praw autorskich, logo firmowego i zabezpieczenia interesów osób uprawnionych do używania marki. Adrenaline.pl czyli sportowy sklep dla każdego!

Skąd się biorą podróbki?

Podróbki obuwia najczęściej powstają w fabrykach zlokalizowanych w krajach ościennych w stosunku do Unii Europejskiej i Ameryki Północnej, uważających za regiony wysoce rozwinięte i posiadające wyjątkowy potencjał w gestii nabywczej. Wiele osób może się skusić na bardzo atrakcyjne ceny produktów sygnowanych marką, które to jednak nie pochodzą z oryginalnych fabryk producenta. Fabryki podróbek potrafią bardzo efektywnie produkować obuwie i dokonywać szerokiej dystrybucji. W ramach strefy Schengen obserwowane są próby wpuszczenia na rynek kanałami przemytniczymi tych podróbek, gdzie to towary tego rodzaju pozostają mocno na cenzurowanym, przy jednocześnie dużej popularności obuwia sportowego, szczególnie markowego.

Gdzie kupić podróbki?

Zakup podróbek wcale nie jest związany jedynie z bazarami i innymi podobnymi lokalizacjami, gdzie wiadomo, że można „wszystko” kupić. Często przemytnicy działają bardzo skutecznie i działają w ramach konkurencyjnych sieci dystrybucyjnych, które dostarczają towar z fabryk plagiatowych zlokalizowanych nawet w tych samych miastach, co oryginalne fabryki. Działa to bardzo sprawnie i pozwala oszukać nawet duże sieci sklepów obuwniczych, które z tego tytułu mogą mieć poważne problemy.

Jak poznać podróbkę?

Odróżnienie podróbki obuwia sportowego dla laika nie jest łatwe. Producenci naprawdę bardzo dobrze opracowali kopiowanie oryginalnych produktów i stosują nawet podobne linie produkcyjne, co faktyczny twórca modelu. Utrudnia to efektywne rozpoznanie. Ciekawostką jest jednak fakt, iż podróbki są często znacznie trwalsze od egzemplarzy oryginalnych, co dla kupujących obok niskiej ceny jest niezaprzeczalnym atutem.

Zobacz również:

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Zostaw odpowiedź