Ubrania i moda - moda, uroda i najnowsze trendy

Podstawa dobrego makijażu

Podstawą dobrego makijażu jest odpowiedni wybór kosmetyków do twarzy. Piękne cienie, szminki oraz tusze do rzęs nie zrobią oczekiwanego efektu, jeśli cała twarz nie będzie pomalowana w odpowiedni sposób. Dlatego każda kobieta powinna wybrać najlepszy fluid, który idealnie będzie pasował do jej typu cery.

Makijaż bez efektu maski

Fluid, który nakłada się na twarz zaraz po bazie, musi mieć odcień identyczny z naturalnym odcieniem naszej cery. Nie może być ani za jasny ani za ciemny, ponieważ wtedy będzie wyglądał bardzo nienaturalnie i niezwykle nieestetycznie. Zbyt ciemny fluid jest oznaką złego smaku oraz braku umiejętności nakładania makijażu. Fluid najlepiej rozprowadzać specjalnym pędzelkiem, ponieważ wtedy zużywa się jego mniejszą ilość, jednocześnie bardzo równomiernie pokrywając całą twarz jego cienką warstwą. Nie można używać go za dużo. Można wtedy otrzymać efekt maski, co również nie jest zbyt pożądane. Używanie zbyt jasnego fluidu jest akceptowalne jedynie wśród niektórych subkultur, na przykład wśród fanów stylu gotyckiego lub stylu emo. Jeżeli jednak nie należysz do żadnej subkultury i nie utożsamiasz się z obowiązującym w niej stylem, lepiej używać odpowiedniego fluidu.

Fluid matujący dla cery przetłuszczającej się

Na rynku są dostępne różne rodzaje fluidów. Faworytem jest fluid matujący. Nie wymaga on w tak dużym stopniu używania pudru jako kolejnej warstwy. Fluid matujący jest głównie przeznaczony dla osób, które mają problem z przetłuszczaniem się skóry na twarzy. Dzięki takiemu fluidowi mogą dłużej cieszyć się idealnym makijażem bez konieczności nakładania kolejnej warstwy pudru lub używania bibułek matujących. Fluid matujący jest skierowany również dla większości nastolatek. Nastoletnia cera charakteryzuje się tym, że bardzo często się przetłuszcza, co spowodowane jest różnymi zmianami w organizmie zachodzącymi w okresie dojrzewania. Używanie fluidu matującego w wieku nastoletnim nie powinno być traktowane jako nakładanie makijażu lecz jako codzienna higiena cery. Fluidu matującego nie poleca się jedynie osobom ze skłonnościami do przesuszania się skóry, ponieważ może on nasilić problem.

Zobacz również:

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Zostaw odpowiedź