Ubrania i moda - moda, uroda i najnowsze trendy

Postaw na to, co najlepsze

Dresy sportowe to profesjonalny ubiór, który w swojej szafie ma każdy, poważnie myślący o sporcie, zawodnik. Nie ogranicza się to tylko do profesjonalistów. Amatorzy też doceniają zalety dresów sportowych, wiedząc jak ważna jest wygoda podczas ćwiczeń i wysiłku fizycznego.

Postaw na to, co najlepszeKażda popularna marka odzieży sportowej (i nie tylko), ma w swojej ofercie dresy, które różnią się nie tylko kolorami i fasonem, ale także zastosowaniem (http://sklep.adrenaline.pl/pol_m_mezczyzna_odziez_dresy-7179.html). Są dresy, które świetnie sprawdzają się podczas treningu, gdy zależy nam na utrzymaniu konkretnej temperatury ciała, są również takie, które najlepsze będą do założenia po wysiłku fizycznym. Najważniejszy jest jednak komfort noszenia.

Dresy sportowe dzielą się na reprezentacyjne i treningowe. Te pierwsze są zakładane przez sportowców i nie tylko, jako strój codzienny – rodzaj stroju wizytowego. Te drugie to, jak sama nazwa wskazuje, dresy typowo użytkowe, sprawdzające się podczas treningów.

Najczęściej dresy kojarzymy z uprawianiem sportów zespołowych, a dresy reprezentacyjne możemy zaobserwować, na przykład, podczas prezentacji drużyny piłki nożnej. Buty do piłki nożnej dzielą się natomiast na takie, które są odpowiednie do treningów na hali – tzw. halówki, oraz na takie, których przyczepność jest dostosowana do rozgrywek na świeżym powietrzu, na specjalnie przeznaczonej do tego powierzchni (http://sklep.adrenaline.pl/pol_m_pilka-nozna_buty-do-pilki-noznej-7629.html).

Ważne jest, żeby but miał odpowiednio dobraną, niezbyt dużą wagę: nie obciążał dodatkowo nogi, a także zapewniał dobre poparcie stopy oraz odpowiednią stabilizację. Kluczowym czynnikiem, który powoduje, że te buty są właśnie przeznaczone do gry w piłkę nożną jest dobra przyczepność do parkietu, na którym rozgrywa się mecz. W przypadku rozgrywek na boisku, to właśnie korki w podeszwie, odpowiednio rozmieszczone i mają odpowiednią długość, pozwalają na zachowanie stabilnej pozycji.

Zarówno dresy sportowe, jak i odpowiednie obuwie, to narzędzie, które pozwala osiągać coraz to leprze wyniki, dobrze się czuć we własnej skórze, a także chronić się przed wilgocią i przegrzaniem.

Zobacz również:

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Zostaw odpowiedź