Ubrania i moda - moda, uroda i najnowsze trendy

Szczotki do włosów kontra grzebienie – co wybrać?

Szczotka lub grzebień do rozczesywania włosów to tylko jedno z zagadnień pielęgnacyjnych, które budzi spory. Niektórzy twierdzą, że jedynie grzebieniem da się bezpiecznie i dokładnie rozczesać włosy, inni z kolei dowodzą, że szczotki do włosów są w tym niezastąpione. Porównajmy wady i zalety obu tych sposobów. Czy każdej osobie można polecić tę samą opcję? A może u niektórych szczotki do włosów sprawdzają się lepiej niż grzebienie?

Zalety i wady używania grzebienia zamiast szczotek do włosów

Grzebienie świetnie sprawdzają się do rozczesywania mokrych włosów. Najlepiej jest wybierać te z naturalnego drewna – brzozy lub miodli indyjskiej.

Grzebień jest też często wystarczający przy krótkich włosach. Dodatkowe czesanie ich szczotką nie zmienia w istotny sposób ich stanu. Za to gdy włosy są kręcone, suche i puszą się, szczotki do włosów zwykle nie zdają egzaminu. Pozostaje rozczesywanie ich drewnianym grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach.

Zalety używania grzebienia:

świetnie sprawdza się do rozczesywania,bywa jedyną opcją przy długich, puszących się i plączących lokach, jest pomocny przy tapirowaniu, farbowaniu i innych zabiegach fryzjerskich.

Wady grzebieni:

nie nadają połysku i miękkości włosom,wykonane z nieodpowiedniego materiału, mogą zniszczyć włosy.

Szczotki do włosów – za i przeciw

Jeśli grzebień najlepiej sprawdza się przy rozczesywaniu, do czego służą szczotki do włosów? Odpowiedzi jest wiele – do modelowania, prostowania, nadawania połysku, zwiększania objętości. Doceniają je szczególnie osoby o dość prostych, nieplączących się nadmiernie i mocnych włosach.

Bardzo trudno jest opisać zalety i wady szczotek jako takich – jest ich naprawdę mnóstwo, od klasycznych, z włosia dzika, aż po Tangle Teezer, szczotki ceramiczne czy jonizujące. Z pewnością do ich zalet można zaliczyć szersze pole zastosowań. Wady zauważą szczególnie posiadacze włosów suchych i wiecznie splątanych. W takim przypadku warto jednak sięgnąć po specjalne modele przeznaczone do włosów z takim problemem, jak Tangle Teezer.

Zobacz również:

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Zostaw odpowiedź