Ubrania i moda - moda, uroda i najnowsze trendy

Trzy kluczowe kwestie dla pędzli do twarzy

Pędzle do twarzy to zazwyczaj co najmniej kilka, jeśli nie kilkanaście lub nawet więcej pozycji w naszym domowym arsenale piękna. Oczywistym jest, że do różnych zadań, na przykład do konturowania ust i do blendowania powiek będziemy wykorzystywać pędzle o różnych właściwościach. Niektóre pędzle do twarzy będą duże i puszyste, inne będą małe i ostro ścięte, a jeszcze inne będą układały się w jakiś nietypowy sposób, by dobrze poradzić sobie z jakimś konkretnym kosmetykiem. Niezależnie od tego, jaką konkretnie formę przyjmą nasze pędzle do twarzy, wszystkie będą musiały sprawdzać się pod trzema ogólnymi kryteriami jakości.

Dobre pędzle do twarzy to…

 Te kluczowe kryteria to:

  1. Trwały i ergonomiczny trzonek – dobra jakość trzonka to kwestia, o której dość często się zapomina, ponieważ zazwyczaj wszystkie pędzle do twarzy w momencie zakupu wyglądają dobrze. Z tego powodu zakładamy, że są one wysokiej jakości i są po prostu dobre. A tak wcale być nie musi. Ważny jest tak kształt trzonka, jak i materiał jego wykonania, a także wykończenie. Optymalny materiał to drewno, ponieważ jest to nie tylko materiał ekologiczny, ale też materiał łatwy do uformowania w wygodny sposób i całkiem wytrzymały. Ostatnia z tych kwestii wymaga jednak zastosowania porządnego lakieru ochronnego.
  2. Solidna skuwka – skuwka to najczęściej metalowy element, który przytwierdza włosie do trzonka. Trudno przecenić jej wartość, ponieważ pędzle do twarzy muszą pracować, a jeśli skuwka będzie słaba, włosy zaczną wypadać i pędzel stanie się z czasem zupełnie bezużyteczny. Skuwka powinna być też wykonana z materiału nierdzewnego, by z czasem nie czarnieć.

III. Włosie – kwestia włosia jest bardzo skomplikowana, ponieważ różne pędzle to różne wymagania szczegółowe wobec niego. Najczęściej dokonuje się po prostu podziału na włosie sztuczne i naturalne, przy czym to pierwsze jest polecane przede wszystkim dlatego, że nie wymagało pozyskiwania surowca od zwierzęcia. Co do samej jakości, może być różnie.

Więcej na https://toolsforbeauty.eu/pl/8-do-twarzy

Zobacz również:

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Zostaw odpowiedź