Ubrania i moda - moda, uroda i najnowsze trendy

Wybieramy grzebień: na co zwrócić uwagę?

Grzebienie i szczotki to podstawowe akcesoria do pielęgnacji włosów. Oba rodzaje tych akcesoriów mają zarówno grono zwolenników, jak i przeciwników. Do szczotkowania włosów zdecydowanie lepsze są szczotki. Jednak nie każdy rodzaj włosów można szczotkować. Posiadaczki włosów kręconych powinny używać grzebieni; także do rozczesywania mokrych włosów lepiej sprawdza się grzebień. Jaki powinien być dobry grzebień?

Różne materiały do produkcji grzebieni

W internetowych i stacjonarnych drogeriach do wyboru mamy grzebienie wykonane z bardzo różnych materiałów. Zdecydowana większość grzebieni, które dzisiaj dostępnych jest na rynku wykonana została z plastiku. Do wyboru mamy także grzebienie kauczukowe. Ogromną popularnością od dłuższego już czasu cieszą się grzebienie drewniane. Ich zaletą jest to, że mogą być używane do wszystkich rodzajów włosów. Coraz rzadziej można kupić grzebienie wykonane z kości rogowej czy szylkretu. To grzebienie bardzo drogie, ale naprawdę warte swojej ceny. Idealny grzebień powinien mieć zaokrąglone ząbki. Grzebieniem z takimi ząbkami rozczeszemy bezboleśnie nawet mocno splątane włosy. Zwróćmy też uwagę, czy powierzchnia grzebienia oraz jego ząbki są idealnie gładkie.

Pielęgnacja szczotek i grzebieni

Szczotki i grzebienie pielęgnują nasze włosy każdego dnia, my też musimy o nie odpowiednio zadbać. Raz w tygodniu myjemy zarówno szczotkę, jak i grzebień. Do mycia grzebienia oraz wykonanej z plastiku szczotki używamy ciepłej wody z dodatkiem kilku kropli szamponu lub mydła. Brud spomiędzy ząbków usuwamy szczoteczką. Umytą szczotkę i grzebień osuszamy ręcznikiem lub strumieniem ciepłego powietrza z suszarki. Nieco trudniejsza jest pielęgnacja szczotki, która ma naturalne włosie. Najprościej i jednocześnie skutecznie można ją wyczyścić wyczesując ją grzebieniem.

Bez względu na to, czy wolimy grzebień, czy szczotkę pamiętajmy, że to akcesoria, których nie powinniśmy pożyczać nawet najbliższej przyjaciółce. Gdy grzebień straci nawet jeden ząbek, musimy go wyrzucić.

Więcej na https://toolsforbeauty.eu/pl/75-grzebienie-do-wlosow

Zobacz również:

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Zostaw odpowiedź