Ubrania i moda - moda, uroda i najnowsze trendy

Wybór pierścionka na zaręczyny

Mężczyzna wybierając pierścionek zaręczynowy dla przyszłej małżonki czuje się nieco zestresowany – w końcu nie wiadomo czy swoim wyborem trafi w jej gust. Jeżeli taka wizja jest dla mężczyzny nie do zniesienia, bardzo często decyduje się on na poszukiwanie idealnego pierścionka z narzeczoną u boku – innymi słowy daje jej pełną swobodę w wybraniu odpowiedniego modelu dla siebie. Jednak wtedy zaręczyny nie są niczym zaskakującym i na pewno tracą choć odrobinę na swoim uroku.

Tymczasem panowie, którzy wybierają tradycyjną metodę, czyli wyruszenie na zakupy bez przyszłej małżonki, powinni pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Zawsze warto skorzystać z porad kobiety, która jest przyjaciółką, koleżanką, siostrą, a nawet matką wybranki serca. W końcu to najbliższe jej sercu kobiety będą dobrze wiedziały, jaka biżuteria spodoba się narzeczonej. Bardzo istotnym jest dowiedzenie się, jaki rozmiar pierścionka nosi narzeczona – w końcu bez tego niemożliwym jest odpowiednie dopasowanie biżuterii. Kolejnym krokiem jest określenie, jaki typ biżuterii będzie współgrał z wybraną przez nas kobietą – czy ma ona romantyczny charakter, a może należy do kobiet twardo stąpających po ziemi lub należy do bardziej delikatnych przedstawicielek płci pięknej? Jeżeli już to ustalimy, na pewno łatwiej będzie nam dokonać trafnego wyboru.

Wybierając pierścionek zaręczynowy cena zazwyczaj odgrywa drugorzędną rolę, lecz pamiętajmy, że nie warto jest brać pożyczek czy kredytów na zakup pierścionka za kilka tysięcy – dla wybranki serca ten pierścionek i tak będzie wyjątkowy.

Jeżeli chodzi o wykonanie pierścionków, to różnią się one od siebie przede wszystkim zamocowanym kamieniem oraz kruszcem z jakiego zostały wykonane. Do najbardziej popularnych należą pierścionki zaręczynowe złote, chociaż coraz częściej można spotkać się z biżuterią wykonaną z tytanu czy platyny. Z kolei kamienie wykorzystywane w pierścionkach zaręczynowych to diamenty, rubiny, szafiry, a nawet cytryny, które mienią się milionem barw i należą do najpiękniejszych z możliwych do wyboru. Niektórzy panowie dopasowują wybór kamienia zależnie od miesiąca narodzin ich wybraki serca.

Jeżeli pierścionek zaręczynowy przypadnie do gustu naszej kobiecie – nie ma takiej możliwości, aby powiedziała „nie”.

Zobacz również:

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Zostaw odpowiedź