Ubrania i moda - moda, uroda i najnowsze trendy

Zalety emolientów do włosów

Emolienty do włosów to kosmetyki, które posiadają wiele zalet, dlatego też warto korzystać z nich na co dzień.

Przede wszystkim są to dermokosmetyki, czyli produkty hypoalergiczne, bezpieczne w przypadku skóry zdrowej, jak i atopowej, ze skłonnościami do podrażnień.

Warto podkreślić, że istnieją linie kosmetyczne obejmujące emolienty do pielęgnacji ciała i włosów, efektownie zastępując klasyczne kosmetyki. Co ważniejsze, stosując emolienty, nie ma konieczności używania balsamów czy odżywek do włosów, optymalną alternatywą jest w tym przypadku preparat z emolientem.

Zalety stosowania emolientów

Kolejną zaletą tego typu produktów jest ich skuteczność, wynikająca przede wszystkim z zawartych w tego typu kosmetykach substancji aktywnych, czyli substancji nawilżających i natłuszczających, łagodzącym świąd, minimalizujących podrażnienia i stany zapalne, a także zapobiegających ich powstawaniu.

Emolienty w istotny sposób wpływają na regenerację warstwy hydrolipidowej skóry – uzupełnienie gospodarki lipidowej skutecznie chroni przed negatywnym wpływem czynników środowiskowych.

Są to produkty naturalne, powstałe na bazie roślinnej, pozbawione sztucznych barwników i konserwantów, a tym samym całkowicie bezpieczne także dla skóry wrażliwej.

Brak piany

Wysokiej jakości emolienty to kosmetyki, które podczas użytkowania nie ulegają spienieniu, niwelując tym samym pojawienie się zmian wynikających z niedostatecznego spłukania preparatu ze skóry. Emolienty są bardzo łagodne i jednocześnie bezpieczne dla skóry, także wrażliwej.

Ich zaletą jest także to, że nie wywołują one zmian alergicznych, dlatego też bez obawy mogą być używane przez osoby ze skórą atopową.

Najbezpieczniej kupować emolienty w aptekach, tym bardziej, że są to produkty nie wymagające posiadania recepty, tak jak np. emolienty oferowane przez koncern Polpharma nazywające się Eloderm.

Wśród propozycji można znaleźć emoilienty do włosów adresowane dla osób dorosłych, jak i dzieci. Poszczególne propozycje różnią się przede wszystkim składem oraz działaniem. Emolienty korzystnie wpływają na strukturę włosów, chroniąc ich cebulki, wzmacniając je oraz nadając im witalności.

Zobacz również:

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Zostaw odpowiedź